Poza powyższymi sadzenie wielu typów


Skuteczne działania tiofanat metylowy w rzepaku w profilaktyce chorób zboża

Choroby zbóż są znaczącym kłopotem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Co poniektóre z nich, takie jak zaraza poprzez tiofanat metylowy w rzepaku i choroby wirusowe, muszą być leczone, zanim pojawią się bardziej zaawansowane symptomy, gdyż tylko w ten sposób można mieć szansę ocalić potencjał plonu. Zastosowanie profilaktycznych rozwiązań intensyfikujących wytrzymałość zboża przez gospodarza w dobrym czasie ma obowiązek pomóc w zapobieganiu wielu kłopotom chorobowym.

Asekuracja zboża przed chorobami - sprawdzone działania ochronne

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest w wielu przypadkach bardziej skuteczne oraz ekonomiczne aniżeli metody reaktywne w sezonie. Ogólnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia bądź też innego zboża warto się zaintrygować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej omawiamy niektóre z tych najbardziej ważnych, jakie należałoby wdrożyć, żeby choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie generowały większego problemu.

Wyselekcjonowane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• nadzorowanie obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Zwłaszcza właśnie sadzenie zboża w słusznym czasie jest ważne dla uniknięcia niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem perfekcyjnych momentów dla danego gatunku zboża pozwala na dłuższy okres wegetatywnego wzrostu - co w wypadku chorób takich jak choroby zbóż jarych ma naprawdę gigantyczne znaczenie.

Nadmiernie wysokie dawki i współczynniki żyzności azotu mogą powodować nadmiernie grube, bujne drzewostany, które są w stanie mieć obniżoną cyrkulację powietrza oraz przenikanie światła, czyniąc plon bardziej podatnym na choroby dolistne, albo inne typu fungicydy zbożowe. Jest to przede wszystkim prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - wygrana walka

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o rozmaitych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty obsiania, zabiegi fungicydowe oraz wybór produktów o większej wytrzymałości lub tolerancji na kluczowe szkodniki oraz schorzenia, takie jak jęczmień choroba może pomóc zminimalizować niebezpieczeństwo istotnych strat. Pierwsza forma wymienionej tutaj profilaktyki jako ochrona pszenicy przed chorobami ma tę poboczną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Należałoby także zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz większą renomą tebukonazol w zbożach - przez wielu rolników ceniony jako skuteczna forma asekuracji.

Informacje

Kategoria: Zboża

Tagi dla artykułu

zboża

Copyright © 2019 Przewozyosob-bus.pl